Blog Widget by LinkWithin
Blog Widget by LinkWithin

BOOK CROSSİNG-KİTAP GEZDİRME

Book Crossing Amerika'da yeni bir moda cikmis: Birtakim mechul kisiler, kamuya acik yerlere birtakim kitaplar birakiyorlarmis.
'Marketten' alisveris ederken elini atiyorsun,birisi biskuvi paketleriyle cips paketlerinin arasina bir kitap yerlestirmis. Telefon kulubesine giriyorsun, telefonun yaninda birkitap... Define bulmak gibi!Roman, siir, oyku, deneme, artik bahtina necikarsa...Bu moda Italya'da ve Fransa'da da yayilmakta.Kitabi birakan kisi kimligini gizli tutuyor, kitabin parasini da helal ediyor. Tekricasi var, siz de okuduktan sonra buna benzer bir yere birakin da baskalari da yararlansinlar.Fakat bunu baslatan kisi belli: Ron Hornbaker adinda, Missouri eyaletinden birbilgisayarci. Bu olaya 'BookCrossing' deniyormus. 'Kitapgezdirme' diye mi tercume edelim.. Severseniz okuyun, sevmezseniz aynen buldugunuz yerde birakin. Okursaniz, numara verdikten sonra sizde oldugunuz yerde birakin lutfen..
03 / 2005 Turkbuku..'03.. Ucuncu kisinin bu kitabi biraktigini belirtiyormus. . Diger iki kisidenbiri Istanbul'da birakmis, digeri ise Bodrum'dabirakmis.. Ben aldim kitabi Istanbul'a geldim ve hala okuyorum. Bitirince ben de '04've nerede okumussam yazip birakacagim. . Megerse bu yeni adetmis..Ozellikle Londra'da cok yayginmis. Parklarda birakiyorlarmis okuduklarikitaplari insanlar.
Elinizdeki kitabi buldugunuz ilk noktaya birakmadan once http://www.bookcros sing.com/sitesini incelemenizi tavsiye ederim. Siteyegirince 2.5 milyon kitabin hala dolasmakta oldugunu goreceksiniz. Amaclari tum dunyayi bir kutuphaneye cevirmek!!!Kitaba bir etiket aliniyor, sisteme kitapla ilgili bir takimgiriliyor, bu etiket uzerinde ise bulana kitabin BookCrossing eylemi icersinde birakildigi, eger ulasim imkanivar ise sisteme bulunma ile ilgili ve eger eldegistirecekse bir sonra birakilacagi durak.. vs ile ilgili bilgiler veriliyor. Bu sayede kitabinizitakip edebiliyorsunuz. http://www.bookcros sing.comCafe'de, otel lobisinde, sinema'da kitapbulursaniz, sasirmayin hemen icinebakin, book crossing olabilir ..

0 yorum:

Kimim Ben?

Fotoğrafım
Antalya, Turkey
Beni bir temmuz sıcağında sarmışlar..Onlar için bir gurur olmuşum..Büyüyüp doruğa çıkınca artık,iyi ki doğdum deyip durmuşum..Bana yalın incelik çok yakışır:).Yaşam bu düşüncelerde çakışır..çaresizlere herkesler bakışır, gücümle adımı korumuşum..sorardım babama şu nedir, bu nedir?..Okudum öğrendim bilim çok kökenlidir..Yaşamın yolları dikenlidir..bazen ellerimle yürümüşüm..Bir söylediysem iki kez dinlerim..aklımla kötülükleri önlerim..Dilerim iyi gün görürüm... ... Bu bloğu kendim için açtım bir de sevdiğim blokları tek elden okumak için...Onları okumak ve yorum yapmaktan, umarım kendimce bir şeyler karalamayı unutmam:)

Takip ettiklerim

N'oldu bu dolar?

Translate to ..Çevir istersen

Manşetler

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin

İzleyiciler

Sinemada Bu Hafta